Vidara Stogo bitės baigė pirmąjį sezoną!

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti keista, tačiau medų renkančios bitės randa daug palankesnę aplinką miestuose, o ne laukuose, kuriuose intensyviai vystomas žemės ūkis. Pasaulyje vis daugėja inciatyvų, kurios bando įkurdinti bičių šeimas miestuose, nes dėl pesticidų ir monokultūrinės žemdirbystės, aplinka kaime joms darosi nepalanki.

Tokios iniciatyvos ėmėsi ir įmonė UAB „Vidara“. 2022 –ųjų pavasarį įmonės generalinio direktoriaus Dariaus Kemeraičio iniciatyva ant Profesionalaus stogų ir fasadų centro Stoties g. 14 Marijampolėje, įsikūrė „Vidara Stogo bitės“. Šešiuose aviliuose įsikūrusios darbštuolės džiugina ne tik įmonės darbuotojus, bet ir atvykstančius svečius.

„Džiaugiuosi, kad svajonė išsipildė ir ant profesionalaus stogų ir fasadų centro visą vasarą jau dūzgė stogo bitės. Su entuziazmu ėmiausi šio projekto, Marijampolėje mes esame pirmi, nors bitininkystė ant namų stogų pasaulyje nebėra didelė naujiena. Miestuose daug laisvų stogų, kviečiu prisijungti prie miesto bitininkystės!“ – kvietė UAB „Vidara“ generalinis direktorius Darius Kemeraitis.

Per visą pirmąjį sezoną, bitės medų nešė tris kartus. Bičių gyvenimą prižiūri įmonės darbuotojai, o gautas derlius: pavasarinis, vasaros ir rudens medus dovanojamas įmonės partneriams ir svečiams.

UAB „Vidara“ – pirmoji įmonė Marijampolėje pradėjusi stogo bitininkystės iniciatyvą ir prisidėjusi prie nykstančių bičių išsaugojimo. Miestuose aplinka bičių populiacijai yra palankesnė dėl bitėms tinkamų augalų ir gėlių gausos. Čia randama įvairiausių medžių bei krūmų parkuose, skveruose ir žaliosiose zonose. Daugybė visokiausių gėlyčių žydi žmonių terasose, balkonuose ant palangių prie namų. Taip pat bitės gyvendamos ant stogų yra daug aukščiau nuo žemės. Kas atstoja jų natūralią buveinę. Bitės, gyvendamos ant stogų patiria mažiau drėgmės padarinių. Taip pat gali netrukdomos pakilti ir nusileisti į savo avilius. Augalų ir žiedų įvairovė didmiesčiuose nepalyginti didesnė nei ta pačia kultūra apsėtuose neaprėpiamuose laukuose, kurie dar purškiami cheminiais preparatais.

Bičių aviliai įmonėje ne tik dėl kilnaus tikslo – išsaugoti nykstančias bites, tačiau tai puiki erdvė neformaliems susitikimams. „Vidara Stogo bitės“ įsikūrusios ant puikios medinės terasos, kurioje žaliuoja pušys ir pastatytas suolelis – jaukiems pokalbiams ar bičių dūzgimui klausytis, ir nors trumpam atitrūkti nuo dienos darbų. 

Jums reikalingas namo stogas ar fasadas?
Suteiksime NEMOKAMĄ konsultaciją telefonu.

Įveskite žemiau esančiuose laukeliuose telefono numerį ir miestą. Mūsų vadybininkai jums paskambins ir atsakys į visus rūpimus klausimus.