Fasadai


Geras fasadas ne tik sutvirtina pastatą, bet ir suteikia jam reprezentatyvią išvaizdą. Siūlome rinktis iš daugybės įvairių fasadų medžiagų: plieninių fasado profilių, fasado apdailos ir fibrocementinių plokščių, fibrocementinės apkalos, klinkerinių plytų ir kt. Taip pat galite rinktis iš įvairių fasadų formų ir spalvų. Bendradarbiaujame su pasaulinio garso gamintojais, tokiais kaip „Ruukki“, „Eternit Baltic“, „Roben“. Tad galime garantuoti nepriekaištingą fasadų kokybę.

 

 

 

 

 

 


 

 

Geriausia fasado apdaila kiekvieno skoniui

 

Nesuklysime fasadą pavadinę namo vizitine kortele. Nesutvarkytas fasadas gali kelti pavojų Jums ir, todėl fasado apdaila atliekama tiek kuriant naują būstą, tiek prireikus atnaujinti seną.

Prieš priimdami šį svarbų sprendimą, būtinai atsižvelkite į šiuos faktorius:

  • Pageidaujama fasado estetika – būsto fasadas yra bene pirmasis dalykas, į kurį atkreipiame dėmesį matydami namą, todėl nepagailėkite laiko ir tvirtai nuspręskite, kokios fasado estetikos, spalvos, medžiagų struktūros pageidaujate. Neprošal pasikonsultuoti su eksterjero ekspertais, kurie parinks Jums tinkamiausią sprendimą.

  • Tarnavimo trukmė – tai, kaip fasado apdaila atrodys prabėgus keliems ir daugiau metų – ne mažiau svarbu už pirminį estetinį efektą. Rinkitės tik sertifikuotas, patvirtintas medžiagas ir ekspertų patarimus, kad namo fasado apdaila išlaikytų savo estetiką ilgą laiką. Taip sutaupysite ne tik pinigų, bet ir laiko bei kantrybės.

  • Atsparumas aplinkos veiksniams – priklausomai nuo pasirinkto tipo, įvairios fasado apdailos medžiagos gali pasižymėti skirtingu atssparumu temperatūros pokyčiams, drėgmei. Nuo to taip pat priklauso fasado termoizoliacija ir tarnavimo laikas, todėl būtinai pasidomėkite, koks sprendimas tinkamiausias Jums.

  • Ekologija – XXI amžiuje aplinkos saugojimo, tvarumo idėjos yra kaip niekad aktualios kiekvienam iš mūsų. Statybos, remontas, apdailos darbai – tikrai ne išimtis. Informuojame, kad daugelis mūsų fasado medžiagų turi ekologišką, gamtai draugišką pagrindą!

Išsirinkite sau tinkamiausią fasado apdailos sprendimą iš plataus vidara.lt asortimento. Mielai pakonsultuosime ir profesionaliai patarsime. 

 

Fasado apdailos medžiagos


Pasirinkę plieninius fasado profilius, galėsite būti tikri, kad investavote į aukštos kokybės ir patvarų sprendimą. Plieniniai profiliai pasižymi gera apsauga nuo korozijos ir tinka įvairios paskirties pastatų fasadams.

Corten“ – tai tvirtas plienas, pasižymintis natūralia, grublėta patina ir išskirtinėmis senėjimo savybėmis. Tokio tipo namų fasadai atrodo itin išraiškingai, yra ilgalaikiai ir nereikalauja priežiūros.

Fasado apdailos plokštės – tai dar vienas fasado sprendimas, kuris leis sukurti išskirtinį dizainą įvairios paskirties pastatams. Šią fasadų apdailą galėsite rinktis iš daugybės spalvų ir formų.

Fibrocementinės fasado plokštės – tai kitas būdas papuošti jūsų fasadą. Siūlome rinktis iš didelio asortimento pagal savo poreikius. Šios plokštės pasižymi įvairiomis savybėmis – nuo dailios išvaizdos ir ilgaamžiškumo iki anti-graffiti apsaugos ir vandens nepralaidumo. Fibrocementinė fasado plokštė – puikus pasirinkimas aukštus paviršiaus reikalavimus turintiems fasadams.

Fibrocementinė apkala, arba cementinės dailylentės, yra universali fasado apdailos medžiaga. Ji lengvai apdirbama ir nesudėtingai montuojama. Šią fasado apkalą galima derinti su kitomis fasado medžiagomis, pavyzdžiui, plytomis. Tai puikus pasirinkimas fasadui, kadangi ši apdaila nepūva ir jos nereikia perdažyti.

Galbūt kažkam patinka plytos? Siūlome puikiais klinkerines plytas, padedančias sukurti ilgaamžį fasadą. Suteiksime galimybę rinktis iš daugybės atspalvių ir rasti jums patinkantį fasado sprendimą.

 

Namų fasadų spalvos

 

Fasado spalva atlieka svarbų vaidmenį formuojant pastato charakterį. Ji ne tik lemia estetinį patrauklumą, bet ir turi didelę įtaką pastato sąveikai su aplinka. Tinkamai parinkta fasado spalva Jūsų namą ar kitą statinį gali paversti išskirtiniu objektu.

Fasado spalva taip pat gali turėti įtakos pastato šiluminėms savybėms ir energijos suvartojimui. Pavyzdžiui, šviesesnės spalvos fasadų apdaila atspindi daugiau saulės šviesos ir gali padėti sumažinti vėsinimo išlaidas. Kita vertus, tamsesnės spalvos namo fasado apdailos medžiagos sugeria šilumą ir gali padėti sumažinti šildymo išlaidas. 

Keičiantis architektūros tendencijoms, keičiasi ir fasadų spalvų pasirinkimas. Tačiau tam tikros spalvos visuomet išlieka populiarios dėl savo universalumo ir laikui nepavaldaus patrauklumo. Pavyzdžiui, neutralūs tonai, tokie kaip balti, smėlio ir pilki, puikiai dera su įvairiais architektūros stiliais ir natūralia aplinka. Jie taip pat vertinami dėl savo paprastumo ir elegancijos, suteikiančios švarią ir modernią išvaizdą. 

Pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo šilti žemės atspalviai, tokie kaip smėlio, terakotos, alyvuogių žalia ir sodri ruda. Šie atspalviai ne tik suteikia fasadui laikui nepavaldžią ir elegantišką išvaizdą, bet ir sukuria raminančią atmosferą, kuri dera prie įvairių architektūros stilių. Norintys kažko išskirtinio gali rinktis išraiškingus brangakmenių tonus, pavyzdžiui, ryškios mėlynos, gilios smaragdo žalios, prabangios violetinės ar karališkos rubino raudonos.

 

Fasado apdailos kaina

 

Kaina – išties aktualus klausimas, įrengiant ar atnaujinant savo būstą. Nors sutaupyti norisi daugeliui, akivaizdu, kad pigiausia fasado apdaila nebūtinai džiugina puikiu rezultatu... tad kaip rasti geriausią kainos ir kokybės santykį?

Jeigu ieškote aukštos kokybės paslaugų, norime Jus pradžiuginti: tiesiogiai bendradarbiaujame su visame pasaulyje žinomais tarptautiniais prekių ženJeigu ieškote aukštos kokybės paslaugų, norime Jus pradžiuginti: tiesiogiai bendradarbiaujame su visame pasaulyje žinomais tarptautiniais prekių ženklais: „Cedral“, „Ruukki“, „Wienerberger“, „Roben“ ir kitais. Tai reiškia, kad fasado kaina pas mus – viena konkurencingiausių rinkoje! Tai puikus pasirinkimas vertinantiems kokybę. Taip pat norime atkreipti dėmesį, kad esame oficialūs iš Suomijos kilusio plieninių, stogams ir sienoms skirtų statybos produktų gamintojo „Ruukki“ atstovai. Todėl šio pripažinto gamintojo produktus pas mus galite įsigyti geriausia kaina. „Ruukki“ vardas – tai nepriekaištingos kokybės sinonimas visoje Europoje!

 

Moderni fasado apdaila

 

Planuojant namo fasadą, tenka priimti daugybę aktualių sprendimų: nuo lėšų, kurias planuojama išleisti darbams iki medžiagų panaudojimo. Daugelio mūsų klientų vizijoje – moderni fasado apdaila. Suprantame Jus ir siūlome itin šiuolaikiškas medžiagas namo fasadui: mūsų asortimentą sudaro Corten fasado apdailos gaminiai, plieniniai fasado profiliai, fasado plokštės, fibrocementinės fasado plokštės, fibrocementinė apkala, akmens masės plokštelės, plytos.

Patyrę statybų ekspertai pasiruošę suteikti vertingą patarimą ne tik dėl medžiagos, bet ir dėl dizaino, todėl galutinis rezultatas bus ne tik patvarus, kokybiškas, bet ir be galo estetiškas. Kviečiame tuo įsitikinti patiems!

 

Dažniausios fasado apdailos klaidos

 

Su namų fasadų dizainu dažniausiai siejame spalvas, faktūras, medžiagas ir formas, tačiau kartais pamirštame, kad praktiškumas ir patogumas taip pat yra neatsiejama namo fasado dalis. Gerai atrodantis fasadas, tinkamai neatsižvelgus į jo praktiškumą, ilgalaikėje perspektyvoje gali nuvilti. Taigi, planuojant namo fasadą, reikėtų vengti toliau pateiktų klaidų

 

Prioritetas teikiamas ne fasado apdailos kokybei, o kainai

 

Puikiai suprantame, kad planuojant būsto statybas ar remontą norisi išlikti praktiškiems ir sutaupyti. Vis dėlto rekomenduojama laikytis aukso viduriuko ir nesirinkti paties pigiausio varianto. Matematika gana paprasta: jei naudojate geresnės kokybės medžiagas (tai gali būti dažai, plieniniai fasado profiliai, plokštės, plytos ir kt.) tikrai išlošite. Jūsų namo fasado apdaila atrodys solidžiau, spalvos išliks ryškios, tekstūra nenutrupės. Kitaip tariant visa apdaila bus estetiška, ilgiau nereikės rūpintis jos priežiūra ir remontu. Taigi, planuojant namo fasadą, kreipkite dėmesį ne tik į medžiagų kainas, bet ir į kokybę – čia tikrai galioja liaudies išmintis, kad šykštus moka du kartus.

 

Fasado apdailos detalės nedera tarpusavyje

 

Namo fasadas gali nemažai pasakyti apie žmones, kurie gyvena būsto viduje: fasadą galime lyginti su vizitine kortele. Jis išduoda mūsų estetinį skonį ir dar daugiau. Natūralu, kad dažnas būsto savininkas nori estetiško fasado dizaino, kuris sužavės ir nepaliks abejingų. Visgi pasitaiko, kad norint išsiskirti ir džiaugtis išties įspūdinga fasado apdaila, gerokai persistengiama: pasirenkamos pernelyg ryškios, tarpusavyje nederančios spalvos, medžiagos ar kiti fasado akcentai.

Išvenkite šios klaidos ir skirkite dėmesio ne tik prabangai, bet ir nuosaikumui. Jei jūsų tikslas yra suteikti fasadui daugiau originalumo ir asmeniškumo, tai galima padaryti naudojant vientisą spalvų ir medžiagų paletę, kuri papildo namo masyvą ir būstą supantį kraštovaizdį. Ieškant medžiagų fasadui, patariama pasikonsultuoti su specialistais, kurie padės rasti optimalų sprendimą.

 

Nepakankamas būsto apšvietimas

 

Kalbant apie fasado projektavimą, visada rasite puikių sprendimų, kurie atitiks Jūsų norus ir biudžetą. Tačiau, be estetikos, taip pat turite sutelkti dėmesį į praktiškumą lemiančius faktorius, tokius kaip tinkamas apšvietimas. Vizualizuodami savo namą, daugelis įsivaizduoja, kaip fasadas atrodys dieną. Iš dalies tai gerai, tačiau taip pat svarbu mintyse numatyti, kaip Jūsų namas atrodys saulei nusileidus.

Tai aktualu ir dėl funkcionalumo, ir dėl saugumo. Tikriausiai nenuostabu, kad gerai apšviestas namo fasadas ir kiemas sulaukia mažiau vagišių dėmesio, lyginant su būstu, kurio apšvietimas nepakankamas ir namas tamsiuoju paros metu skendi šešėliuose. Norėdami padidinti saugumą, taip pat galite pasirinkti šviestuvus su jutikliais, kurie reaguoja į menkiausią judėjimą ir idealiai tinka šalia durų ir langų. Nepamirškite: gerai suprojektuotas išorinis apšvietimas ne tik užtikrina pakankamą saugumą, bet ir suteikia Jūsų namams visiškai kitokią išvaizdą nei dieną.

 

Aplinkos ir klimato sąlygų ignoravimas 

 

Neįvertinus vietos klimato sąlygų, projektuojant fasadą galima susidurti su keliomis problemomis, įskaitant greitą medžiagų nusidėvėjimą, neefektyvų energijos vartojimą ir diskomfortą pastato gyventojams. Medžiagos, nepritaikytos vietos oro sąlygoms, pavyzdžiui, didelei drėgmei, druskingam orui, ekstremalioms temperatūroms ar intensyviems saulės spinduliams, gali išblukti, surūdyti ar suprastėti savo kokybe daug greičiau, nei tikėtasi. Pasirinkus medžiagas ir konstrukcijas, pritaikytas konkrečioms aplinkos sąlygoms, užtikrinamas fasado ilgaamžiškumas ir eksploatacinės savybės, galiausiai apsaugant pastato konstrukciją ir didinant gyventojų komfortą.

 

Nepaisoma būsimų techninės priežiūros poreikių 

 

Išskirtinis namo fasadas gali atrodyti įspūdingai, tačiau jei jam reikės daug priežiūros, tuomet tai gali greitai tapti našta. Daug priežiūros reikalaujančios medžiagos arba sudėtingos konstrukcijos, kurias sunku pasiekti, norint jas nuvalyti, laikui bėgant gali pabloginti pastato išvaizdą ir funkcionalumą. Pavyzdžiui, sudėtingus fasado elementus, ant kurių kaupiasi nešvarumai arba yra linkusios augti samanos, gali tekti dažnai valyti, o tam tikras apdailas gali tekti reguliariai perdažyti, siekiant išlaikyti patrauklią jų išvaizdą. Pasirinkus mažai priežiūros reikalaujančias apdailos medžiagas, galima gerokai sumažinti būsimas fasado priežiūros išlaidas, kartu užtikrinant, kad jis išliktų maksimaliai geros būklės, įdedant minimalias pastangas.

 

Netinkamas vėdinimas ir izoliacija

 

Namų fasadai, kuriuose nėra tinkamos ventiliacijos ir izoliacijos, gali sukelti daugybę problemų, įskaitant prastą oro kokybę ir drėgmės kaupimąsi pastato viduje. Dėl šios priežasties taip pat gali padidėti sąskaitos už energiją, nes išauga šildymo ir vėsinimo poreikis. Fasadai turėtų būti projektuojami su pastato energinį efektyvumą didinančiomis savybėmis, tokiomis kaip šiluminės pertvaros, tinkamos izoliacinės medžiagos ir langai, užtikrinantys ir natūralią šviesą, ir šilumos reguliavimą. Į fasadą integruotos vėdinimo sistemos gali padėti reguliuoti patalpų oro kokybę ir drėgmės lygį, tokiu būdu prisidėdamos prie sveikesnės ir patogesnės aplinkos kūrimo.

 

Mastelio ir proporcijų ignoravimas 

 

Fasado elementų mastelis ir proporcijos yra labai svarbūs bendrai pastato estetikai ir vizualinei harmonijai. Ignoruojant šiuos aspektus, fasadas gali atrodyti neproporcingas ar nederantis prie aplinkos. Pavyzdžiui, per maži arba per dideli langai gali sudarkyti statinio pusiausvyrą, dėl to jis gali atrodyti keistai ar nepatraukliai. Taip pat per dideli arba per maži dekoratyviniai elementai gali suprastinti fasado išvaizdą. Atidžiai apgalvojus mastelį ir proporcijas, galima užtikrinti, kad kiekvienas fasado komponentas turėtų teigiamą poveikį pastato išvaizdai ir sukurtų darnų bei subalansuotą vaizdą.

 

Vietos taisyklių ir istorinio konteksto nepaisymas 

 

Tam tikrose teritorijose (pavyzdžiui, turinčiose didelę istorinę ar kultūrinę vertę) yra taikomi reikalavimai dėl jose esančių pastatų estetinių savybių. Fasado spalvų pasirinkimas gali būti ribojamas ir gyvenvietėse, siekiant išlaikyti vienodą pastatų išvaizdą. Todėl renkantis fasado apdailą naujam pastatui arba prieš radikaliai keičiant buvusį fasadą, reikėtų išsiaiškinti, ar nebus pažeisti galiojantys reikalavimai. Jų nepaisymas gali ne tik lemti teisines nuobaudas ir brangiai kainuojančius pakeitimus, bet ir neigiamai paveikti vietovės aplinką. 

Tegul Jūsų pastato fasadas atrodo nepriekaištingai! Išsirinkite sau tinkamiausią sprendimą iš plataus vidara.lt asortimento. Mielai suteiksime platesnę informaciją apie dominančias fasado apdailos medžiagas, įvertinsime Jūsų poreikius ir profesionaliai patarsime. Mūsų kontaktai – čia.

Jums reikalingas namo stogas ar fasadas?
Suteiksime NEMOKAMĄ konsultaciją telefonu.

Įveskite žemiau esančiuose laukeliuose telefono numerį ir miestą. Mūsų vadybininkai jums paskambins ir atsakys į visus rūpimus klausimus.