Kokią stogo dangą rinktis?

Stogo danga – vienas svarbiausių pastato konstrukcinių elementų. Be to, kad atlieka apsauginę funkciją, ji taip pat turi didelę įtaką pastato išvaizdai bei vertei. Todėl akivaizdu, kad stogo medžiagos pasirinkimas turėtų būti gerai apgalvotas. Nuo pastato tipo ir paskirties iki estetinių bei ekonominių aspektų – svarbu įvertinti įvairius kriterijus. Svarstote, kaip ir kokią stogo dangą pasirinkti? Išsamiai apie tai pasakojame šiame tinklaraščio įraše, tad kviečiame pasinaudoti mūsų patarimais.


Pagrindiniai pasirinkimo kriterijai


Toliau pateikiame pagrindinius kriterijus, kuriuos turėtumėte apsvarstyti rinkdamiesi stogo dangą, kad ši atitiktų Jūsų lūkesčius ir užtikrintų optimalų stogo funkcionalumą bei ilgaamžiškumą.


Pastato tipas / paskirtis


Pirmasis ir vienas iš svarbiausių stogo dangos pasirinkimo aspektų yra pastato tipas ir jo paskirtis. Ne visų pastatų konstrukcijos gali atlaikyti tam tikras stogo medžiagas. Pavyzdžiui, karkasiniams namams tinka lengvesnės stogo dangos, nes sunkesnių gali neišlaikyti konstrukcinė stogo dalis. Dėl tvirtų sienų mūriniams pastatams tinka pačios įvairiausios dangos. Rąstiniams namams rekomenduojama didelio svorio danga, kuri suslėgtų namo korpusą. Atkreipti dėmesį į dangos svorį itin svarbu ir renovuojant senus stogus, kurių medines konstrukcijas yra paveikęs laikas.


Priimdami sprendimą dėl konkrečios stogo dangos, turėtumėte apgalvoti ne tik pastato tipą, bet ir jo paskirtį. Ar tai bus gyvenamasis namas, pramoninis ar komercinis pastatas, o galbūt kultūrinės paskirties objektas? Kiekvienam pastato tipui gali būti keliami skirtingi stogo dangos reikalavimai, susiję su jos funkcionalumu, patvarumu ir estetika, pavyzdžiui: 

 • Gyvenamiesiems namams paprastai reikia stogo dangos, kuri būtų ne tik atspari įvairioms oro sąlygoms ir ilgaamžė, bet ir estetiškai patraukli, kad suteiktų namui norimą charakterį ir jaukumo.
 • Statant pramoninius pastatus pirmenybė dažniausiai teikiama funkcionalumui ir patvarumui, taip pat ne mažiau aktualu, kad danga būtų atspari ugniai.
 • Kultūrinę ar istorinę reikšmę turintiems pastatams dažnai prireikia nestandartinių sprendimų, kurie padėtų išlaikyti unikalią šių objektų išvaizdą. 

Atsižvelgdami į pastato tipą ir paskirtį, stenkitės pasirinkti tokią stogo medžiagą, kuri ne tik atitiktų visus būtinus praktinius reikalavimus, bet ir harmoningai papildytų pastato architektūrą bei aplinką.

Norite iš arčiau susipažinti su skirtingomis stogo dangomis ir jų savybėmis? Išsamią informaciją apie jas rasite spustelėję ant pateiktos nuorodos. 


Pastato vieta


Pastato vieta yra dar vienas svarbus veiksnys, renkantis stogo dangą. Klimatas, vietovės geografija, netgi socialinė ir kultūrinė aplinka gali turėti didžiulę įtaką tinkamiausios dangos pasirinkimui:

 • Klimatas. Stogo danga privalo gerai atlaikyti vietovės klimato sąlygas. Turint omenyje tai, kad Lietuvoje vyrauja įvairus klimatas, pasirinkta medžiaga turėtų būti atspari tiek kaitriai saulei, tiek lietui, tiek vėjui, tiek sniegui.
 • Geografija ir gamtinė aplinka. Atkreipkite dėmesį, kokioje aplinkoje stovi pastatas: mieste, užmiestyje, prie miško, šalia jūros ar kito vandens telkinio. Pavyzdžiui, netoli jūros esantiems pastatams gali reikėti dideliu atsparumu korozijai pasižyminčios stogo dangos. O prie medžių esantiems namams labiausiai tiks nešvarumams ir kerpės atspari danga.
 • Socialinė ir kultūrinė aplinka. Tam tikrose teritorijose, pavyzdžiui, kultūros paveldo vietovėse arba gyvenamųjų namų kvartaluose, gali būti nustatyti estetiniai ar architektūriniai reikalavimai, diktuojantys tam tikrų stogo dangų pasirinkimą, siekiant išlaikyti vientisą, tradicinę vietovės išvaizdą. 

Taigi, svarstydami, kokią stogo dangą rinktis, būtinai įsigilinkite į savo vietovės specifiką, kad priimtumėte tinkamą ir apgalvotą sprendimą.


Konstrukcinės ypatybės 


Stogo konstrukcinės ypatybės, tokios kaip šlaitų išdėstymas ir nuolydis, yra taip pat labai svarbios renkantis tinkamą stogo dangą. Šie aspektai ne tik daro įtaką stogo funkcionalumui ir patvarumui, bet ir gali apriboti arba praplėsti pasirinkimo galimybes:

 • Šlaitų išdėstymas. Paprasti, nesudėtingi šlaitai leidžia lengvai ir ekonomiškai montuoti beveik visų tipų dangas. Sudėtingiems šlaitams, su daugybe kampų ir lygių, gali reikėti specialios dangos montavimo technikos, taip pat atlikti daug nepanaudotų dangos atraižų, dėl ko išauga išlaidos.
 • Stogo nuolydis. Svarbu atkreipti dėmesį į pastato stogo nuolydį ir minimalų nuolydį, rekomenduojamą konkrečiai dangai, kadangi kiekvienu atveju jis gali būti skirtingas. Pasirinkite tokią medžiagą, kurios minimalus nuolydis atitiktų Jūsų stogo nuolydį.

Abejojate, kokią stogo dangą pasirinkti, kad ši idealiai tiktų Jūsų pastato stogui? Susisiekite su mumis – profesionaliai pakonsultuosime ir padėsime išsirinkti tinkamiausią sprendimą.


Estetiniai / architektūriniai / dizaino kriterijai


Kaip jau minėjome, stogo medžiaga turi didelę įtaką bendrai pastato išvaizdai. Todėl svarbu įvertinti, kad ji derėtų prie pastato fasado ir aplinkos. Tai padės sukurti vientisą ir patrauklų vaizdą. Vidara.lt asortimente – įvairaus dizaino ir spalvų stogo dangos: nuo klasikinių iki modernių. Tad net neabejojame, kad čia lengvai rasite sau tinkamą sprendimą. 


Ilgaamžiškumas / patvarumas / kokybė


Labai svarbu pasirinkti ne tik estetiškai patrauklią, bet ir kokybišką stogo dangą, kuri būtų patvari ir ilgaamžė. Vieni iš pagrindinių aukštos kokybės garantų – patikimas gamintojas ir pardavėjas, taip pat dangai suteikiama garantija. Tad būtinai atidžiai įvertinkite šiuos aspektus. Aukštus kokybės standartus atitinkančios medžiagos padės ne tik užtikrinti puikią stogo išvaizdą, bet ir išvengti dažnų jo remontų ar net keitimo. 


Kaina / asmeniniai finansai


Stogas – tai ilgalaikė investicija. Todėl kad ir kaip norėtųsi kuo daugiau sutaupyti, tikrai nereikėtų aukoti kokybės dėl žemesnės kainos, nes ilgainiui tai gali lemti tik dar didesnes išlaidas. O to tikriausiai nenori nei vienas. Žinoma, suprantame, kad kiekvieno finansinės galimybės yra skirtingos. Tačiau tiesa ta, kad net ir turintys mažesnį biudžetą gali rasti kokybiškų variantų. Tokiu atveju tiesiog reikėtų rinktis medžiagas, kurios yra pigesnės, tačiau taip pat patvarios ir ilgaamžės.


Poveikis aplinkai


Besirūpinant aplinkosauga ir tvarumu, renkantis stogo dangą, reikėtų atsižvelgti ir į jos poveikį aplinkai. Šiandien gamintojai siūlo nemažai ekologiškų, aplinkai palankių sprendimų. Investuojant į ilgaamžes ir nekenksmingas medžiagas, galima reikšmingai prisidėti prie tvaresnės ateities kūrimo.


Profesionalų rekomendacijos


Galų gale, įvertinus visus prieš tai minėtus aspektus, verta pasikonsultuoti su profesionalais, kurie gali suteikti naudingų patarimų, atsižvelgdami į Jūsų specifinius poreikius, vietovę, biudžetą ir kitus veiksnius. Specialistų rekomendacijos gali padėti ne tik atrasti optimaliausią kainos bei kokybės santykį, bet ir išvengti įvairių klaidų, kurios kartais gali būti itin brangios.
Jei jaučiate, kad stogo dangos pasirinkimo procesas Jums kelia daugiau klausimų nei atsakymų, nedvejodami kreipkitės į specialistus. Juk tam jie ir yra, kad padėtų lengviau apsispręsti.


Kiti patarimai, kaip pasirinkti stogo dangą


Štai dar keli papildomi patarimai, kuriuos verta turėti omenyje renkantis stogą:

 • Atkreipkite dėmesį į stogo dangos priežiūrą. Skirtingoms stogo dangoms reikia skirtingo lygio priežiūros. Vienoms jos gali reikėti palyginti mažai, o kitoms – daugiau. Tad prieš investuodami į konkrečią dangą, įvertinkite, kiek laiko ir išteklių esate pasirengę skirti stogo priežiūrai.
 • Palyginkite kainas. Nors, kaip jau minėjome, mažiausia kaina neturėtų būti Jūsų prioritetas, svarbu atidžiai palyginti skirtingų medžiagų ir jų montavimo kainas. Pavyzdžiui, kartais ekonomiškai naudingiau gali būti pasirinkti brangesnę medžiagą dėl jos ilgaamžiškumo ir mažesnių priežiūros išlaidų ilgalaikėje perspektyvoje. 
 • Pasirinkite tinkamą stogo dengimo laiką. Laiko planavimas yra svarbus aspektas, siekiant užtikrinti, kad stogo montavimo ar pakeitimo darbai būtų atlikti optimaliomis sąlygomis. Pavasaris ar ankstyvas ruduo dažnai yra laikomi geriausiais laikotarpiais stogo darbams, nes oras yra nei per karštas, nei per šaltas.
 • Investuokite į stogo sandarumą ir izoliaciją. Tam, kad stogas būtų iš tiesų kokybiškas, svarbu užtikrinti gerą jo sandarumą ir izoliaciją. Todėl gerai apgalvokite ir kitų medžiagų, pavyzdžiui, difuzinės stogo plėvelės, pasirinkimą. 

Svarstant, kokią stogo dangą rinktis, gali kilti daug klausimų. Tikimės, kad bent dalį iš jų mums pavyko atsakyti šiame tinklaraščio įraše. Na, o jei jų turite daugiau, visuomet galite susisiekti su mumis arba atvykti į mūsų prekybos skyrių Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje arba Utenoje. Maloniai kviečiame apsilankyti. 
 

Jums reikalingas namo stogas ar fasadas?
Suteiksime NEMOKAMĄ konsultaciją telefonu.

Įveskite žemiau esančiuose laukeliuose telefono numerį ir miestą. Mūsų vadybininkai jums paskambins ir atsakys į visus rūpimus klausimus.