Ventiliuojami grebėstai

Aprašymas

Rautaruukki Oyj gamykloje Kaarina mieste 1998 m. buvo pradėta ventiliuojamų grebėstų gamyba. Ventiluojami grebėstai, priklausomai nuo viršutinės lentynos pločio, yra dviejų rūšių ir žymimi atitinkamai: RTR 45/plotis 45mm/ ir RTR32/plotis 32mm/.Grebėstai gaminami iš plonalakščio plieno RAGAL 3505, lakšto storis 0,7 mm su cinko danga 275 g/m2, aikštis 32mm.

RTR 45 numatytas taikyti grebėstavimui po čerpiniais ir lygaus profiliavimo lakštais: : Monterrey, Classic, T20 arba T45, o RTR 32 tinka čerpių stogams. Skaičiavimo kriterijumi laikoma apkrova nuo vaikščiojimo stogu, montuojant stogą, kas apriboja atstumą tarp gegnių iki 1,2 m ir grebėstų žingsnį iki 0,5 m. Naudojant sienų konstrukcijoje atstumas tarp atramų turi neviršyti 1,2 m, o grebėsto žingsnis -1,0 m.

Vėdinami grebėstai pakeičia grebėstavimo lentas. Grebėstų šoninių briaunų perforavimas užtikrina oro judėjimą po stogo lakštais ir drėgmės pašalinimą kartu su oru per angas kraige ir karnize.

Grebėstai tvirtinami prie medinių gegnių cinkuotomis vinimis per abi apatines lentynėles. Atstumas tarp grebėstų priklauso nuo pasirinktos dangos lakštų tipo. Grebėstus galima jungti, užleidžiant vieną ant kito, ant gegnės, tvirtinant juos tiesiai prie gegnės. Grebėstai galimi jungti ir tarpe tarp gegnių. Šiuo atveju tarpusavyje sutvirtinamos šoninės grebėsto sienelės. Vietose, kur reikia papildomo sustiprinimo, į grebėstus galima įdėti medinius apie 40 mm pločio tašelius, išpjautus iš 22, 28 arba 32 mm storio lentos.

Palyginus su grebėstais iš lentų medžiagų sunaudojimas naudojant vėdinamus grebėstus Ruukki mažesnis ir beveik nebūna atliekų. Kaip sandėlio medžiaga grebėstai gaminami 3.7 m ilgio, specialiu užsakymu ir kitų ilgių. Grebėstai prailginami sudedant vieną ant kito, abiejų pusių sujungimas atliekamas stoginiais sraigtais. Siauros grebėsto lentynos prie gegnių tvirtinamos vinimis, sujungimo vietoje abi pusės tvirtinamos tais pačiais vinimis. Paprastai naudojami 75 mm ilgio vinys, kurie perkalami per grebėsto lentyną į gegnę. Kad išvengti gegnių skilinėjimo vienoje tvirtinimo vietoje rekomenduojama naudoti ne daugiau dviejų vinių.

Grebėstai visada tiekiami kartu su dangos lakštais, priedo visų medžiagų kiekiai apskaičiuoti ir suderinti tarpusavyje. Klientui tai patogu ir paranku.

Ruukki gaminiai pasižymi aukšta kokybe.

Ventiliuojami grebėstai

×
×

Jums reikalingas namo stogas ar fasadas?
Suteiksime NEMOKAMĄ konsultaciją telefonu.

Įveskite žemiau esančiuose laukeliuose telefono numerį ir miestą. Mūsų vadybininkai jums paskambins ir atsakys į visus rūpimus klausimus.