Sienos kopečios

Aprašymas

Vietos parinkimas
Sienines kopėčias geriausiai tvirtinti prie galinės namo sienos, vienoje linijoje su perėjimo tilteliu (ne didesniu nei 3 m atstumu nuo kraigo). Tokiu atveju sieninių kopėčių neveiks ant stogo esantis sniegas, o turėklus galima tvirtai pritvirtinti tiesiai prie stogo tiltelio. Jei kopėčios tvirtinamos prie namo šoninės sienos, iš abiejų sieninių kopėčių pusių patartina įrengti sniego užtvaras. Ant stogo kopėčios turi būti sujungtos su stogo saugos
(vaikščiojimo) tilteliu arba stogo kopėčiomis, kad sudarytų pilną saugos takelį iki reikiamos vietos.Jei sieninės kopėčios yra ilgesnės nei 8m, rekomenduojama jas sustiprinti papildomomis kojelėmis.

SVARBU: Jei avarinio išėjimo angos aukščiau nei 3,5 m virš žemės lygio, yra privaloma įrengti stacionarias kopėčias

Kopėčių ilgio apskaičiavimas
Sieninių kopėčių ilgis apskaičiuojamas taip: iš aukščio nuo žemės paviršiaus iki karnizo atimama 0,8 m. Aukščiausias kopėčių skersinis turi būti įrengtas karnizo aukštyje su ± 100 mm paklaida. Žemiausias kopėčių skersinis turi būti apie 1...1,2 m atstumu nutolęs nuo žemės paviršiaus.

DĖMESIO! Matuojant aukščius reikia pasižymėti ir imti būsimą (planuojamą) žemės paviršiaus lygį.

Montavimo eiliškumas
Pirmiausiai tvirtinamos stogo kopėčios ar tiltelis. Prieš montuodami sienines kopėčias įsitikinkite, kad jos bus vienoje linijoje su stogo kopėčiomis ar tilteliu.Išmatuokite atstumą nuo sienos iki karnizo, kad tinkamai priderintumėte kojelių ilgį. Jei kojelės per ilgos, galima jas patrumpinti nupjaunant rankiniu metalo pjūkleliu - palikite ne mažiau nei 200 mm nuo karnizo lietaus nuvedimo latakams; įvertinkite sienoje esančias nišas. Pasidėję ant žemės, prie kopėčių viršutinės dalies pritvirtinkite turėklus, naudodami M8x40 varžtus su M8 veržlėmis. Anksčiau priderinto ilgio kojeles pritvirtinkite
prie kopėčių naudodami kojelių tvirtinimo sankabas ir varžtus, pilnai nepriverždami. Įsitikinę, kad kojelės yra reikiamoje padėtyje, pilnai priveržkite varžtus. Viršutinės kojelės tvirtinamos tarpe tarp antro ir trečio kopėčių skersinio. Kita kojelių pora tvirtinama ne didesniu kaip 3 m žingsniu.

Sukomplektuotas kopėčias pastatykite į vietą ir pirmiausiai pritvirtinkite turėklus: jei kopėčios tvirtinamos iš namo galinės pusės prie stogo tiltelio. Šiuo atveju, panaudodami du M8x20 varžtus, prie tiltelio apačios pritvirtinkite turėklo sujungimo su tilteliu detalę (žr. paveikslėlį), tada panaudodami du M8x40 varžtus pritvirtinkite turėklus; turėklus galima tvirtinti ir prie stogo grebėstų, tam panaudojant L formos kabes, gumines tarpines bei 7x50 mm LVI sraigtus; jei sieninės kopėčios tvirtinamos prie stogo kopėčių iš namo šoninės pusės, naudokite U formos kabes su varžtais; naudojant L formos kabes, gumines tarpines ir 7x50 mm LVI sraigtus, kopėčias galima tvirtinti prie grebėstų. Kai turėklai pritvirtinti, patikrinkite sieninių kopėčių vertikalumą gulsčiuku ar svambalu. Pritvirtinkite kojeles prie sienos eidami iš viršaus į apačią.

Kopėčių kojelių tvirtinimas:
- esant medinei apdailai, naudokite 7x50mm LVI sraigtus (prieš tai išgręžiant skyles);
- esant mūro apdailai, naudokite 8x50 mm plastikinius kaiščius bei 7x50mm LVI sraigtus;
- kitais atvejais konkrečių reikalavimų nėra.

Prie sieninių kopėčių viršutinių kojelių dviem M8x40 mm varžtais pritvirtinkite pakabas. Viršutinės pakabų dalys tvirtinamos prie karnizo konstrukcijos.

Sienos kopečios

×
×

Jums reikalingas namo stogas ar fasadas?
Suteiksime NEMOKAMĄ konsultaciją telefonu.

Įveskite žemiau esančiuose laukeliuose telefono numerį ir miestą. Mūsų vadybininkai jums paskambins ir atsakys į visus rūpimus klausimus.