Stogo tiltelis

Techninės savybės
Stogo tiltelio ilgis yra 2920 mm. Prailginant jį (jungiant sukitu tilteliu), 120 mm tiltelio persidengia, tad naudingas tiltelio ilgis tampa 2800 mm!Takelio plotis 350 mm.Maksimalus atstumas tarp atramų 1200 mm.Stogo tiltelių matmenys parinkti taip, kad jie atlaikytų 1,5N taškinę apkrovą (apie 150 kg).
Nuolydžio kampas reguliuojamas 0-45° intervale 11° žingsniu.Atrama RSBFOOTB tinka stogams, kurių grebėstai pritvirtinti 300, 350 arba 400 mm žingsniu.

Naudojimo instrukcija
- Stogo tilteliai suprojektuoti ir pagaminti laikantis visų EN 12951 standarto 2 klasės sąlygų ir pilnai atitinka visus šio standarto reikalavimus.
- Jei stogo tilteliai įrengti vadovaujantis šia naudojimosi instrukcija, tai šiuos tiltelius galima naudoti kaip saugos diržo tvirtinimo tašką.
- Saugos diržą galima tvirtinti tik prie tiltelio, tarp atramųPrie tiltelio atramų saugos diržą tvirtinti draudžiama!

Montavimo vietos parinkimas
- Stogo tilteliai skirti vaikščioti lygiagrečiomis kraigui kryptimis.
- Stogo tilteliai privalo būti įrengti, kai stogo nuolydžio kampas viršija 1:8 (7 laipsnius).
- Užlipimas ant stogo gali būti įrengtas tiek iš namo šono, tiek iš galo. Montuoti sienines kopėčias iš galo - geriau, nes tokiu atveju sieninių kopėčių turėklus galimatiesiogiai sujungti su stogo tilteliu.Jei sieninės kopėčios tvirtinamos iš namo šono ir prieš jas nėra įrengtos sniego užtvaros, tai kopėčios bus veikiamos nuo stogo slenkančio sniego. Jei ant stogo yra numatyti ventiliacijos kaminėliai, tai stogo tiltelius patartina įrengti virš jų. Tokiu atveju stogo tiltelis apsaugos kaminėlius nuo sniego nuošliaužų.

Stogo tiltelių tvirtinimas ant profiliuotų dangų
1. Sniego tilteliams parinkite tinkamas vietas.
2. Patikrinkite, ar grebėstai yra lygūs, kokybiški ir pritvirtinti laikantis šių reikalavimų:Gegnių žingsnis - grebėsto minimalūs matmenys.

900 mm – 28 x 100 mm

1200 mm – 32 x 100 mm

Jei naudojami 22 x 100 mm matmenų grebėstai, prašome atkreipti dėmesį į 8 punktą. Jei naudojami metaliniai grebėstai, prašome atkreipti dėmesį į 6 punktą.
3. Išmatuokite stogo nuolydžio kampą ir atitinkamai sureguliuokite atramą (RSBFOOTB + TAK). Užfiksuokite parinktą kampą dviem M8 x 20 mm varžtais su M8 verž-lėmis. Vieną atramą patikrinkite ant stogo. Ant žemės pasiruoškite ir visas likusias atramas. Atkreipkite dėmesį, kad TAK ir RSBFOOTB detalių tvirtinimo auselės būtų nukreiptos į priešingas puses ir sujungtos sudarytų Z formą, kaip pavaizduota paveikslėlyje.
4. Nustatykite reikalingą atstumą tarp atramų. Atramos detalę RSBFOOTB statykite į profilinės dangos įdubimus. Maksimalaus atstumas tarp atramų - 1200 mm.

DĖMESIO! Tiltelio kraštuose takelis negali būti išsikišęs už paskutinės atramos daugiau nei 250 mm. Jei išsikiša daugiau - patrumpinkite rankiniu metalo pjūkleliu (žr. 9 punktą).
5. Pasižymėkite vietas ant stogo, kur bus tvirtinamos atramos. Sekite, kad jos būtų vienoje linijoje (ypač, jei stogo dangos profilis - trapecinis). Patikrinkite, ar tikrai LVI 7 x 50 mm sraigtų sukimo vietose yra grebėstas.
6. Plieniniai ventiliuojami grebėstai.Jei ties stogo tiltelio tvirtinimo vieta plieniniai grebėstai dar neprisukti, tai į grebėstus įdėkite 32 x 40 mm tašus; po to prisukite tiltelio atramas kaip prie medinių grebėstų, naudodami LVI 7x50 mm sraigtus.Jei plieniniai grebėstai ir stogo danga jau pritvirtinti, o į grebėstus nėra įdėta medinių tašelių, pakeiskite LVI sraigtus M8x20 mm varžtais su kniedinėmis veržlėmis.

DĖMESIO! M8x20 mm varžtai su kniedinėmis veržlėmis neįeina į komplektą!
- Patikrinkite, ar tikrai tiltelio atramų vietose yra metalinės atramos, pažymėkite jas ant stogo
- Naudodami atramos dalį RSBFOOTB, ant stogo dangos pažymėkite tikslias gręžimo vietas.
- Kniedinių veržlių montavimui reikalingas specialus įrankis!
- Pritvirtinkite atramą; sandarumui užtikrinti tarp kniedinės veržlės ir atramos įdėkite gumines Ø28 x 5 mm. tarpines, tvirtai priveržkite jas M8 x 20…M8 x 40 varžtais.
- Po kraigu papildomai pritvirtinkite tiltelį galinio tvirtinimo detale KTK.

7. Pritvirtinkite atramas 7 x 50 mm LVI-sraigtais. Prieš prisukdami įsitikinkite, kad sraigtas bus ne arčiau nei 15 mm nuo grebėsto krašto. Sandarumui užtikrinti tarp atramos ir stogo dangos įdėkite Ø28 x 5 mm gumines tarpines. Tvirtinant atramas ant čerpinio profilio, tarp atramos ir tarpi
nės naudokite plastikinius 21 mm distancerius KT3.
8. Specialieji nurodymai, jei grebėstų storis yra 22 mm. Panaudodami M8x20 varžtą su M8 veržle, prie viršutinio atramos kampo esančioje 9 mm skylėje pritvirtinkite detalę KTK. Kitą KTK detalės galą prisukite vienu LVI 7x50 mm sraigtu prie stogo dangos (į grebėstą), sandarumui naudodami guminę Ø28x5 mm tarpinę.Prie 22 mm storio grebėstų visos atramos tvirtinamos trimis LVI sraigtais.
9. Uždėkite takelį ant atramų. Prie kiekvienos atramos takelį pritvirtinkite dviem M8x20 varžtais su veržlėmis. Jei reikia takelį prailginti, siauresnį takelio galą junkite su platesniu kito takelio galu, persidengiant dviem briaunelė-mis (apie 120 mm). Takelių kraštus jungimo vietoje susukite dviem M8x20 varžtais su veržlėmis. Jei reikia, rankiniu metalo pjūkleliu nupjaukite nereikalingą likusią tiltelio dalį (pjauti ties pailgomis skylėmis) Jei pjausi
te ant stogo, nepalikite metalo drožlių!

DĖMESIO! Pjovimui draudžiama naudoti abrazyvinius įrankius!

Stogo tiltelių tvirtinimas prie Classic ir kt. falcinių stogų
1. Stogo tilteliams parinkite tinkamas vietas.
2. Tvirtumui užtikrinti, rekomenduojama ties stogo tiltelių atramomis įrengti sutankintą grebėstų paklotą.
3. Išmatuokite stogo nuolydžio kampą ir atitinkamai sureguliuokite atramą (Classic RSBFOOTA + falco prispaudimo detalės (3 vnt.) + TAK). Classic RSSFOOTA atramos tvirtinimo vieta falco atžvilgiu pavaizduota paveikslėlyje. Atkreipkite dėmesį, kad TAK ir RSBFOOTB detalių tvirtinimo auselės būtų nukreiptos į priešingas puses ir sujungtos sudarytų Z formą, kaip pavaizduota paveikslėlyje.

4. Nustatykite reikalingą atstumą tarp atramų. Esant Classic dangai, atstumas tarp atramų bus 950 mm. Tiltelio galai negali būti išsikišę už kraštinių atramų daugiau nei 250 mm. Jei reikia, takelį galima patrumpinti rankiniu metalo pjūkleliu.
5. Pažymėkite atramų tvirtinimo vietas.
6. Classic RSSFOOTA atramos tvirtinimo vieta falco atžvilgiu - pavaizduota paveikslėlyje. Užveržkite prispaudimo prie falco varžtų veržles. Nedidelis atramos išlinkimas ties varžtais parodo, kad atrama yra pritvirtinta tinkamai.
7. Uždėkite takelį ant atramų. Prie kiekvienos atramos takelį pritvirtinkite dviem M8x20 varžtais su veržlėmis. Jei reikia takelį prailginti, siauresnį takelio galą junkite su platesniu kito takelio galu, persidengiant dviem briaunelė-mis (apie 120 mm). Takelių kraštus jungimo vietoje susukite dviem M8x20 varžtais su veržlėmis.Jei reikia, rankiniu metalo pjūkleliu nupjaukite nereikalingą likusią tiltelio dalį (pjauti ties pailgomis skylėmis) Jei pjausite ant stogo, nepalikite metalo drožlių!

DĖMESIO! Pjovimui draudžiama naudoti abrazyvinius įrankius!

Stogo tiltelis

×
×