Lietaus vandens nuvedimo sistemos
Lietaus nuvedimo sistema – viena iš būtinų bet kokios paskirties pastato dalių. Lietvamzdžių sistemos apsaugo pastato stogą, sienas ir net pamatus nuo kenksmingo lietaus poveikio, sulaikydamos lašus šios sistemos padeda nukreipti vandenį norima linkme. Be to, lietaus nuvedimo sistemos yra išties estetiškos, tad ne tik atlieka savo pagrindines funkcijas, bet ir puošia pastato fasadą. „Vidara“ asortimente rasite įvairaus dydžio ir spalvų vandens nuvedimo sistemų, lietaus vandens surinkėjų, kurie derės prie kiekvieno pastato.
Filtrai
Lietaus nubėgimo sistemos privalumai
Lietaus nubėgimo sistema yra išties svarbi ir naudinga tiek gyvenamosios, tiek komercinės ar kitos paskirties pastatams. Tinkamai įrengtos lietvamzdžių sistemos turi daugybę privalumų:
- Lietaus nubėgimo sistemos apsaugo pastatus nuo pažeidimų. Nuo stogo bėgantis vanduo ant sienų palieka žymes, o ilgainiui gali lemti net pelėsių ar kitų apnašų atsiradimą. Ant žemės tyškantys vandens lašai aptaško sienas purvu ir didina pamatų eroziją, o tai reiškia – trumpina pastato eksploatacinį laiką. Lietaus nuvedimo sistema, surinkdama nuo stogo bėgantį vandenį ir nukreipdama jį lietvamzdžiais reikiama linkme, užtikrina konstrukcijos ilgaamžiškumą.
- Stogo vandens nuvedimo sistema gali būti naudojama ne tik vandeniui nukreipti į drenažus, bet ir jam surinkti. Dauguma žmonių lietaus vandenį nukreipia tiesiai į drenažą, tačiau yra ir tokių, kurie jį nukreipia į specialius vandens saugojimo rezervuarus. Surinktas vanduo gali būti skirtas sodo, augalų, daržo laistymui ar kitoms reikmėms.
- Lietvamzdžių sistemos pastatui suteikia estetikos. Šiandien gamintojai gali pasiūlyti įvairių formų, spalvų ir medžiagų sistemų, kurios atlieka jau ne tik savo praktinę, bet ir estetinę funkciją. Prie pastato architektūros pritaikytos lietaus nubėgimo sistemos padeda sukurti išties unikalų norimo stiliaus dizainą, pagyvinti ar pabrėžti tam tikras fasado vietas.
- Lengvas lietaus nuvedimo sistemos montavimas ir didelis pritaikomumas. Šias sistemas itin lengva montuoti, paprasta priderinti prie bet kokio fasado ir bet kokio stogo, tad nesudėtinga išpildyti net ir sudėtingiausius pastato reikalavimus.
Be šių išvardytų privalumų, dar galima būtų išskirti ir tai, kad kokybiškos lietaus sistemos prisideda prie aplinkosaugos: surenkant vandenį stabdomas pastatų nusidėvėjimas, tad jie tarnauja ilgiau, o surinktas vanduo gali būti naudojamas įvairiems tikslams, kas leidžia sutaupyti vandenį iš kitų šaltinių.
Lietaus vandens nuvedimo sistemos komponentai
Stogo vandens nuvedimo sistema – tai iš kelių skirtingų komponentų sudaryta ir ant konkretaus pastato montuojama sistema. Skirtingos detalės atlieka skirtingas funkcijas, pavyzdžiui, lietaus latakai surenka nuo stogo bėgantį vandenį, lietvamzdžiai nuleidžia jį žemyn, alkūnės padeda nukreipti srovę norima linkme, laikikliai suteikia stabilumo ir prilaiko detales.
Latakai paprastai montuojami prie stogo krašto taip, kad į jį lašėtų nuo stogo bėgantis vanduo ir juo lietus patektų į lietvamzdžius, kurie nukreipti į žemę, drenažą ar kitas vietas. Drenažo vamzdžiai užkerta kelią žemės, esančios aplink pamatus, erozijai, galimai pamatų žalai ar net užliejimo galimybei. Susidėvėjus vienai daliai keisti visos lietaus nubėgimo sistemos nereikia, mat sistemos komponentų galima įsigyti atskirai ir juos tiesiog pakeisti.
Lietaus sistemų tipai (medžiagos)
Lietaus nuvedimo sistemos pagal medžiagą, iš kurios jos pagamintos, skirstomos į 4 pagrindinius tipus:
- Plastikinė lietaus nuvedimo sistema (PVC). Tai pigiausias, lengvai montuojamas variantas, tinkantis prie bet kokio pastato. Tokio tipo sistema itin paklausi dėl nedidelės kainos ir antikorozinių savybių. Visgi plastikinė sistema nėra atspari gamtos poveikiui ir temperatūros svyravimui: esant dideliam šalčiui ar dideliam karščiui plastikas gali sutrūkti. Paprastai ji tarnauja 10–20 metų.
- Aliuminė lietaus nubėgimo sistema. Tai gamtos poveikiams atsparesnis, taip pat nebrangus variantas. Visgi aliuminė sistema turi didelį minusą – nusitrynus viršutiniam jo sluoksniui padidėja korozija. Be to, dėl staigių temperatūros šuolių aliuminis linkęs deformuotis, tad žiemą pašildžius saulei lietvamzdžiai gali išsikraipyti. Vidutiniškai ši sistema tarnauja 15–25 metus.
- Plieninė stogo vandens nuvedimo sistema. Iš aukščiausios kokybės plieno pagaminta, ypač „Ruukki“ lietaus sistema – populiariausia Lietuvoje. Specialia danga padengti komponentai yra atsparūs gamtos poveikiui (lietui, sniegui, staigiems temperatūros pokyčiams, karščiui, šalčiui), tad yra išties patikimas sprendimas, atliekantis savo funkcijas net iki 30 metų.
- Stogo lietaus nuvedimo sistemos iš vario. Tai, ko gero, prabangiausias Lietuvoje randamas pasirinkimas. Varis nerūdija, jo nereikia dažyti, tad yra išties ilgaamžis variantas. Teigiama, kad ši sistema visam gyvenimui – ji tarnauja daugiau nei 100 metų! Vienintelis trūkumas – didelė sistemos iš vario kaina.
Kokia yra geriausia lietaus nuvedimo sistema, – pasakyti sunku. Viskas priklauso nuo kiekvieno noro, lūkesčių ir, be abejo, finansų. Nenorintys daug investuoti renkasi pigiausias, tačiau trumpiausiai tarnaujančias sistemas iš PVC, kiti trokšta sistemų, kurios tarnaus visą gyvenimą.
Matmenys
Lietaus nubėgimo sistemos matmenys turi būti pritaikyti prie konkretaus pastato stogo. Norint sužinoti, kiek ir kokių sistemos komponentų reikės montuojant, pirmiausia, reikėtų apskaičiuoti kiekvieno stogo šlaito plotą. Iki 125 m2 šlaitui rekomenduojama naudoti 125 mm skersmens latakus ir 90 mm lietvamzdžius, šlaitams iki 200 m2 – 150 mm latakus ir 100 mm lietvamzdžius. Jei nesate tikri kokių matmenų lietaus vandens nuvedimo sistemos Jums reikia ar turite klausimų – pateikite užklausą ir mūsų ekspertai artimiausiu metu atsakys į visus Jūsų klausimus.
Spalvos
Renkantis lietus nuvedimo sistemą svarbu išsirinkti ir prie bendro pastato fasado derančią sistemos spalvą. Stogo lietaus nuvedimo sistemos iš vario (varinės spalvos), deja, bet tinka ne visiems pastatams. Plieninė, pavyzdžiui, „Ruukki“ lietaus nuvedimo sistema, yra kur kas lengviau pritaikoma prie pastatų fasado, mat ji yra dažoma specialiais dažais ir gali būti juodos, baltos, pilkos, rudos, raudonos, sidabro, aliuminio ar net vario spalvos ir šių spalvų atspalvių. Aliuminė lietaus nubėgimo sistema taip pat gali būti dažoma įvairiomis spalvomis, tad gali tikti prie daugelio pastatų. Ko gero, spalvingiausios yra PVC sistemos – plastikines detales galima dažyti įvairiomis spalvomis.
Forma
Renkantis lietaus nuvedimo sistemą svarbu apmąstyti ne tik tinkamą medžiagą, iš kurios ji pagaminta, tinkamiausią spalvą, bet ir formą. Moderniems pastatams labiau tiks kvadratinė sistema, minimalistiniams – paslėpta, o klasikiniams – apvali. Visgi, kokią formą pasirinkti, priklauso tik nuo Jūsų.
Lietaus nuvedimo sistemos kaina – nuo ko ji priklauso?
Lietaus nuvedimo sistema itin svarbi kiekvienam pastatui. Dėl jos kuriamų naudų – lietaus nukreipimo, sienų ir pamatų apsaugos, erozijos stabdymo, estetinio vaizdo ir net patogumo (juk daug maloniau įeiti į pastatą neužkritus šaltam vandens lašui už apykaklės) – ši sistema montuojama ant kiekvieno pastato. Lietaus nuvedimo sistemos kaina priklauso nuo daugelio aspektų:
- lietaus sistemos tipo (PVC sistemos pigiausios, varinės – brangiausios);
- lietaus vandens nuvedimo sistemos formos (gilių ar klasikinių latakų, apvalių, kvadratinių ar paslėptų dalių sistema);
- pastato, ant kurio montuojama sistema, savybių (didesniems pastatams prireiks ilgesnių ir didesnio skersmens latakų, lietvamzdžių);
- lietaus nubėgimo sistemos komplektacijos (stogo vandens nuvedimo sistemos kaina priklauso ir nuo to, kokios komplektacijos sistemos reikės, kiek latakų, antgalių, kampų, laikančiųjų jungčių, lietvamzdžių ir kt. prireiks).
Primename, kad esame oficialūs suomiškos plieninės stogų dangos, fasadų apdailos, lietvamzdžių ir kitų elementų gamintojo „Ruukki“ atstovai, tad siūlome įsigyti jo gaminius itin geromis kainomis. Stogo danga, stogo saugos elementai ir kiti priedai ne tik kokybiški, bet ir ilgaamžiai. Kviečiame sutaupyti – įsigyjant „Ruukki“ stogo dangą su „Ruukki“ lietaus nuvedimo sistema kaina yra kur kas mažesnė, nei perkant atskirai.