Pastatų šiltinimas įrengiant ventiliuojamą fasadą

Atliekame pastatų šiltinimą įrengiant ventiliuojamą fasadą

Aprašymas

Fasadas yra vienas iš labiausiai atmosferos faktorių veikiamų vietų, tad reikėtų tinkamai pasirinkti jo apdailą. Ji turėtų būti ne tik išvaizdi, bet ir praktiška, ilgaamžiškumas yra vienas iš svarbiausių dalykų.

Vėdinamųjų fasadų sistema tai, kai fasade vyksta natūrali ventiliacija. Dėl vykstančios natūralios ventiliacijos iš šiltinamosios medžiagos drėgmė išgaruoja greičiau. Svarbu, kad izoliacinė medžiaga būtų pritvirtinta tinkamai ir kad būtų užtikrintas ventiliacinis tarpas, taip pat reikėtų pasirūpinti, kad būtų tinkamai įrengt parapetai, palangės, ar kiti sandūros prie pastato sienų, kad atmosferos kritulių poveikis izoliacinei medžiagai būtų kuo mažesnis. Vėdinamojo fasado sienų medžiagos gaminamos iš nedegių arba mažai degių medžiagų, taip pat fasado plokštės su šiltinimo sluoksniu sukuria dvigubą garso izoliacijos barjerą. Pagrindiniai vėdinamų fasadų privalumai yra jų atsparumas smūgiams lyginant su kitomis fasadų sistemomis; vėdinami fasadai yra ilgaamžiai, jeigu naudojamos sertifikuotos ir kokybiškos medžiagos.

Ventiliuojamų fasadų montavimui reikalingi aukštos kvalifikacijos darbininkai, kurie tinkamai atliktų visus darbus, kaip instaliuotų vatą, kaip įrengtų priešvėjinę izoliaciją. Šie darbai turi būti atlikti kvalifikuotai, kad vėdinamojo fasado nauda būtų maksimali ir kokybiška.

Kiti privalumai:

  • apsaugo nuo šilumos tiltelių susidarymo;
  • išsklaido saulės spindulius;
  • sulaiko šilumos judėjimą;
  • sulaiko drėgmę;
  • neleidžia susiformuoti vidiniam kondensatui;
  • pastato renovacija galima bet kuriuo metų laiku
  • puikiai tinka tiek naujiems, tiek renovuojamiems pastatams.

Lankstinukas

Nuotraukos