Pastatų šiltinimas įrengiant tinkuojamą fasadą

Atliekame pastatų šiltinimą įrengiant tinkuojamą fasadą

Aprašymas

Fasadas yra vienas iš labiausiai atmosferos faktorių veikiamų vietų, tad reikėtų tinkamai pasirinkti jo apdailą. Ji turėtų būti ne tik išvaizdi, bet ir praktiška, ilgaamžiškumas yra vienas iš svarbiausių dalykų.

Pagrindiniai tinkuojamo fasado privalumai yra jo kaina, kuri yra pigesnė už kitas fasadų sistemas, taip fasadą galima rinktis iš daugybės spalvų atsižvelgiant į poreikius, daug faktūrų, tinkas taip pat gali būti įvairios sudėties, be to tinkuojamo fasado sistemą montuoti nėra sudėtinga. Šis metodas skirtas pastatų išorės sienų termoizoliacijai ir apsaugai nuo žalingų aplinkos poveikio. Putų polistirenu ar akmens vata apšiltinti fasadai apdailinami dekoratyviniu tinku.  Daugiasluoksnė tinkuojamo fasado sistema tvirtinama prie pagrindo - tai gali būti gelžbetonis, akmenų ar plytų mūras, akytbetonis, metalas, mediena. Tinkuoto fasado sistema turi 3 sluoksnius: termoizoliacinis, armuotasis ir apsauginis. Pirmasis sluoksnis skirtas apšiltinimui, antras skirtas sukibimui tarp apšiltinimo medžiagų ir dekoratyvinio sluoksnio, trečiasis sluoksnis yra apsauginis - dekoratyvinis sluoksnis, skitas apšiltinimo medžiagos apsaugai nuo išorės faktorių.

Šiltinimo sistemos dekoratyviniai tinkai:

  • Silikoninis tinkas , šio tinko vertingiausios savybės yra vandens atstūmimas , hidrofobiškumas , aukštas garų pralaidumas, didelis elastingumas ir mažas termoplastiškumas.
  • Silikatinis tinkas , jis pasižymi ypatingai geru garų pralaidumu, mechaniniu atsparumu , silpnoji jo savybė – didelė vandens įgertis.
  • Akrilinis tinkas , jis yra elastingas , lengvai užtrinamas ir yra pigiausias tarps polimerinių tinkų.
  • Siloksaninis tinkas , jis vertingas savo vandens atstūmimo savybėmis , nors garų pralaidumas paprastai yra nedidelis.
  • Mineralinis tinkas , yra neorganinės kilmės dekoratyvinis tinkas, puikiai praleidžiantis garus. Silpnoji jo savybė – dėl mažo elastingumo jautrus mechaniniams poveikiams. Šį tinka rekomenduojama dažyti kokybiškais fasadiniais dažais.
Nuotraukos