Šlaitinių stogų įrengimas

Atliekame šlaitinių stogų įrengimo darbus.

Aprašymas

Stogas yra viena iš pagrindinių pastato dalių. Jie gali būti šlaitiniai ir sutapdinti. Pasirenkant stogo dangą reikia atsižvelgti į pastato tipą, techninius reikalavimus, architektūrinį sprendimą, ilgaamžiškumą ir kt.

Stogas yra svarbiausia pastato atitvarinė dalis, turinti didelę įtaką pastato visuminiams šilumos nuostoliams bei energijos vartojimo efektyvumui. Sumažinus šilumos nuostolius per stogo konstrukciją suvartojama mažiau energijos viso namo šildymui arba vėsinimui.

Šlaitiniuose stoguose, kai vandens garams naudojama mažai laidi vandens garams hidroizoliacija, šilumos izoliaciją iš universalių akmens vatos plokščių reikia apsaugoti nuo vėjo. Tam galima naudoti specialias akmens vatos plokštes arba specialias plėveles, kurios yra laidžios vandens garams ir mažai laidžios orui.

Šlaitiniuose stoguose, kai hidroizoliacija yra vandens garams laidi plėvelė (difuzinė plėvelė), atskiro apsaugos nuo vėjo sluoksnio įrengti nebereikia. Difuzinė plėvelė yra glaudžiama tiesiai prie universalių akmens vatos plokščių.

Šlaitiniai stogai turi būti vėdinami. Šlaitinio stogo vėdinamas oro tarpas turi būti įrengtas taip, kad užtikrintų pakankamą oro judėjimą nuo apačios iki pat viršaus. Tam turime įrengti oro patekimo angas stogo karnize ir oro išėjimo angas stogo viršuje, prie kraigo.

Šlaitinių stogų dangos gali būti keraminės ar betoninės čerpės, bituminiai lakštai, profiliuotos arba lygios skardos lakštai. Stogo konstrukcija turi būti patikima ir saugi. Renkantis stogo dangą, reikia pagalvoti ir apie lietaus nuvedimo sistemą. Galima rinktis skardinius arba plastikinius lietvamzdžius ir latakus. Taip pat nereikėtų pamiršti ir kitų svarbių stogo elementų: sniego užtvaros, kamino sandarinimo, stogo kopėčių, ventiliacijos kaminėlių ir kitų detalių.

Nuotraukos